Symulacje

Najlepsza symulacja kryzysowa to ta, która opisuje Twój najbliższy kryzys.

Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi różni się od codziennego zarządzania organizacją lub typowymi sytuacjami awaryjnymi czy wypadkami.

Jak liderzy mogą nauczyć się sztuki przewodzenia w sytuacjach, których wcześniej nie doświadczyli? Jak mają zdobyć doświadczenie potrzebne do pewnego i skutecznego dowodzenia w sytuacji kryzysowej?

Odpowiedzią są symulacje wykraczające poza ćwiczenia i instruktaż. Chodzi o naukę podejmowania optymalnych decyzji i tworzenia oryginalnych rozwiązań nieopisanych w żadnym podręczniku zarządzania sytuacją kryzysową. Taki rodzaj przywództwa nie jest "naturalny" – trzeba się go nauczyć przed nadejściem kryzysu.

4 wyróżniki dobrych symulacji

Najlepsze symulacje kryzysowe są: 1. niedrogie, 2. szybkie, 3. praktyczne i 4. realistyczne.

1. Niedrogie nie oznacza niskiej jakości – oznacza, że cena błędu jest niska. Wszyscy zanim zdobędziemy doświadczenie popełniamy błędy. Liderzy w czasie szkolenia popełniają błędy, które nikomu nie czynią krzywdy.

2. Szybkie nie oznacza nagłe – oznacza wydajne. Nie ma sensu szkolić trzy lata szefa firmy, który będzie na tym stanowisku cztery lata.

3. Praktyczne nie oznacza "prowadzenia za rączkę" – oznacza kształcenie umiejętności łączenia czynów ze skutkami. Wszyscy potrzebujemy informacji zwrotnej (na przykład od trenera medialnego), żeby sprawdzić skuteczność naszych działań i komunikacji.

4. Realistyczne nie oznacza nadmiernej precyzji – oznacza szkolenie w środowisku porównywalnym chaosem, intensywnością, szybkością, emocjami i wyzwaniami z tym, któremu lider musi stawić czoła w prawdziwym kryzysie.

Na naszych symulacjach kryzysowych nie ma miejsca na puste spekulacje i hipotezy – ludzie zajmują się rozwiązaniem konkretnego problemu. Przypomina to czasem zmiany dokonywane w życiu przez ludzi, którzy otarli się o śmierć, na przykład podczas ratowania dobytku w czasie powodzi.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o naszych symulacjach kryzysowych, prosimy o kontakt. Przygotujemy scenariusz symulacji kryzysowej i ją poprowadzimy. Nasz telefon: 77 441 40 14.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *